מי אנחנו

תנועת שוברות קירות היא תנועת שטח לקידום קמפיינים ציבוריים ואקטיביזם קהילתי, במימון הציבור ולמען הציבור. 

כתנועה פמיניסטית אזרחית, אנחנו מאמינות בעשייה שמבקשת לאחד בין קהילות ולעבוד ביחד(ולא למען) עם קבוצות נאבקות ונשים שחיות בעוני. תמצאו אותנו במאבקי דיור וצדק חלוקתי, עם נשים נפגעות אלימות, במאבק נגד אלימות משטרתית ושמירה על חופש המחאה, עם הקהילה הגאה ועוד- נאבקות ונותנות גב לכל מי שנאבקת לשרוד ברמה הפרטנית, ובמקביל מקדמות שינוי מדיניות מול הרשויות.

שוברות קירות היא הקריאה שלנו לקהילות נוספות להצטרף ולהאבק ביחד, במקום להיכנע למדיניות הפרד ומשול. 

התנועה נותנת לנו את המקום ליזום ולקדם מחאות תוך בנייה ושימור של קהילות-מאבק סולידריות זו לזו, ולבנות כוח פוליטי פמיניסטי עוצמתי.

ומי מממן אותנו? אתם ואתן. מרבית תקציב התנועה מקורו ביותר מ-400 תומכים ותומכות חודשיים, אירועי גיוס נקודתיים ומכירת מוצרים כמו חולצות וספרים. מקור הכנסה נוסף שלנו הוא שיתופי פעולה עם ארגוני זכויות אדם ואישה נוספים ועם קרנות קטנות למימון פרויקטים וקמפיינים ספציפיים, מהארץ ומהעולם. 

כרמן אלמקייס עמוס

יוצרת קולנוע, אמנית, ואקטיביסטית פמיניסטית פורצת דרך, מפיקה, יזמת תרבות, וליצנית רפואית. נולדה וגדלה באשקלון, מתגוררת בבת ים, אמא לעמנואל רנה. נבחרה ברשימת 20 האקטיביסטיות המובילות והמשפיעות בישראל לשנת 2018 של מגזין גלובס, ברשימת 50 הנשים המשפיעות במדינת ישראל של ידיעות אחרונות לשנת 2019, בשנת 2020 נבחרה לרשימת 50 הנשים המשפיעות בישראל של המגזין העולמי "פורבס" ובשנת 2021 כאשת השנה של ערוץ "קשת 12", בשנת 2015 צולמה לסרט של רשות השידור ההולנדית על אקטיביסטיות פורצות דרך ומובילות בעולם. שימשה כפרשנית בתוכנית "הכל כלול" בערוץ 10, נבחרה לפרויקט עתודה פוליטית במסגרתו טסה למרוקו להיפגש עם אקטיביסטיות מרוקאיות, ממובילות המאבק נגד הפינויים בשכונת גבעת עמל, מייסדת אקטיבארט מיזם תרבות ואקטיביזם במסגרתו צילמה את התערוכה "לביאות"-הטרדות מיניות בדיור הציבור, ואת התערוכה "נערים על כסאות פלסטיק" על מאבק האסי, ועוד. מייסדת הפרויקט הייחודי עדי"ה-עדויות ילדי הגזזת. כרמן מובילה ולוקחת חלק בעשרות מאבקים חברתיים ביניהם: המאבק בעוני, המאבק באלימות משטרתית, המאבק באלימות נגד נשים, המאבק נגד פינויים בשכונות, המאבק לדיור ציבורי,המאבק להשבתו של אברה מנגיסטו, המאבק לשחרורו של יונתן היילו, מאבקי הקהילה הגאה, המאבק לחטיפת ילדי תימן המזרח והבלקן, המאבק לשחרור האסי, ועוד.

ספיר סלוצקר עמראן

ספיר סלוצקר עמראן

עורכת דין לזכויות אדם, קמפיינרית,ופעילה פמיניסטית פורצת דרך. בעלת תואר ראשון ושני במשפטים וזכויות-אדם ועמיתה באוניברסיטת הרווארד בתכנית לדת, קונפליקט ויוזמות שלום.

בשנת 2013 נבחרה כאחת מ-100 המשפיעים של המגזין דה מרקר, בשנת 2020 נבחרה לרשימת 50 הנשים המשפיעות בישראל של המגזין העולמי "פורבס", ובשנת 2021 כאשת השנה של ערוץ הטלוויזיה קשת 12. זוכת המלגה לזכר אליסה פרומן ז"ל לשנת 2020, המוענקת לפעילות חברתיות הפועלות לקידום החברה בישראל. כחלק מהזכייה השתתפה בסיבוב הרצאות בארה"ב על סוגיות של צדק חברתי, עוני וסולידריות בין מאבקים בישראל.

מובילה ולוקחת חלק בעשרות מאבקים בנושאים הקשורים לדיור הציבורי והזכות לקורת גג, מאבקים של אוכלוסיות מוחלשות, חופש ההפגנה, אלימות משטרתית וגזענות, מאבקי הקהילה הגאה, המאבק לחטיפת ילדי תימן המזרח והבלקן, המאבק לשחרור האסי.

הדירקטוריון שלנו

כדאי להכיר את

מיטל אבוקסיס

יוצרת קולנוע וחוקרת, ראש המחלקה לקולנוע ותקשורת בפקולטה לאמנות במכללת סמינר הקיבוצים. אבוקסיס, דוקטורנטית במחלקה ללימודי

להמשך קריאה »

רעות גיא

יו"ר הדירקטוריון של שוברות קירות רעות היא מומחית בעבודה עם אוכלוסיות שוליים מודרות חברתית. מרצה, כותבת,

להמשך קריאה »

חלי בוזחיש ששון

חוקרת, אנתרופולוגית, מרצה ואקטיביסטית. דוקטורנטית לאנתרופולוגיה, מרצה באוניברסיטת באר שבע, במכללת ספיר ובמכללה האקדמית אשקלון. מרכזת

להמשך קריאה »

תפריט נגישות

הצטרפו אלינו

לקהילות, קמפיינים והפעילות השוטפת בתנועה של כולנו