קהילות וקמפיינים

הקהילות שלנו הן הלב של התנועה. כל קהילה מתמקדת בנושא אחר, וביחד אנחנו תומכות האחת בשנייה מתוך הבנה שמאבקי השכונות קשורים בקשר הדוק למאבק לדיור ציבור. שהפחד מאובדן של קורת גג מכריח נשים להשאר במציאות של מגורים עם בן זוג מתעלל תחת טרור יומיומי. שעוני מוביל לכליאה והעדר שיקום ראוי, וקושי לצבור ביטחון כדי לספר את הסיפור שלנו במילים שלנו בשפת האם וגם בשפת האנגלית לא מאפשר לשבור קירות או תקרות זכוכית.

לכל קהילה יש צוות מוביל, המורכב ממומחים ומומחיות ופעילים ופעילות מהאקדמיה, מהשטח ומהחיים. מה זה אומר? לדוגמא, בקהילה שלנו שעוסקת בדיור ציבורי, בצוות המוביל חברות דיירות דיור ציבורי, נשים חד הוריות הפועלות לשינוי הקריטריונים, אקדמאיות ופעלות חברתיות הנאבקות עבור דיור אוניברסלי. בקהילה העוסקת בכליאה ושיקום, בצוות המוביל חברות אסירות משוחררות ואסירות המרצות עונש מאסר בכלא נווה תרצה, קרימינולוגיות, עורכות דין לזכויות אדם, מארגנות קהילתיות ופעילים ותיקים בנושאי זכויות אסירים ואסירות.

הצוות המוביל מרכז ומארגן את הפעילות והפרויקטים של כל קהילה ומתכנן את סדר העדיפויות ועובד ביחד עם הפעילים והפעילות בתנועה ובקהילה. אנחנו לא מבקשות לייצר פעילות נוספת, בנושאים ובמקומות השקופים והנעדרים מהעין, כדי לצבור כוח פוליטי ופמיניסטי, לתת גב למאבקים מהשטח והכי חשוב, לדאוג שאף אחד ואחת ואחת לא ירגישו לבד במלחמת הישרדות יומיומית.

הצטרפו אלינו

לקהילות, קמפיינים והפעילות השוטפת בתנועה של כולנו

קהילת המאבק של שכונות נגד פינויים

שכונות רבות ברחבי הארץ עומדות בפני פינוי ללא פיצוי ראוי. השכונות, המאוכלסות בעיקר על ידי תושבים ותושבות ממוצא מזרחי/ צפון אפריקאי, באזורים שכיום נחשבים עתודות קרקע לבנייה המיועדת לעשירים ושכבות ממעמד גבוה. אנחנו כאן כדי להאבק יחד איתם!

קראו עוד »

קהילת המאבק לדיור ציבורי וקורת גג

מזה כעשור אנחנו שותפות ושותפים למאבק על הדיור הציבורי כפתרון דיור אוניברסלי לא רק למשפחות ויחידים במצוקה כלכלית, אלא גם לזוגות צעירים ולמעמד ביניים. היום, כתנועה שפועלת יחד עם קבוצות נוספות ומאגדת עשרות פעילות ופעילים בנושא, אנחנו נאבקות ודורשות מהממשלה לקחת אחריות על משבר הדיור ולאפשר לכולנו לחיות בכבוד.

קראו עוד »

קהילה לפעולה בנושאי כליאה ושיקום

תמיכה קהילתית וקידום מסגרות שיקומיות הן צורך חברתי ופמיניסטי. כקהילה, אנחנו לומדות על היבטים שונים בכליאה ושיקום ויוזמות, יחד עם אסירות ואסירות משוחררות, פרויקטים, מפגשים, קמפיינים, פעילות הסברתית, עבודת שטח ולובי בכנסת.כתנועה פמיניסטית, אנחנו מאמינות שיש לקדם שיקום במקום התפיסה השמרנית של כליאה כמוצא יחידי.

קראו עוד »

קהילה למאבק בעוני

מלחמה בעוני ולא בעניים!! מדינת ישראל היא מדינה עשירה, אבל הכסף עובר לטייקונים ולעשירים במקום לקהילות שנאבקות כדי לשרוד.מאז הקמת תנועת שוברות קירות, אנחנו משמשות מוקד חירום לסיוע מיידי לצד קידום קמפיינים והתארגנויות יחד ובהובלה של אנשים ונשים שנאבקות בעוני, ביחד ולא למען.

קראו עוד »

קהילת המאבק באלימות מינית ומגדרית

קהילת המאבק באלימות מינית ומגדרית עוסקת בקידום מדיניות ומענים שורשיים וחדשניים למניעת אלימות כלפי נשים. העשייה מתקיימת בזירה הארצית ובזירה המקומית. עבודת הצוות משלבת הובלה של פעילות בשטח כמו גם פעילות מול מקבלי החלטות וקובעי מדיניות. כחלק מהותי מהחשיבה והעשייה בצוות נמצאות נשים שהיו קורבן לאלימות ונשים בעלות ניסיון בפעילות בתחום.

קראו עוד »

תפריט נגישות