קהילה למאבק בעוני

מלחמה בעוני ולא בעניים!!

מדינת ישראל היא מדינה עשירה, אבל הכסף עובר לטייקונים ולעשירים במקום לקהילות שנאבקות כדי לשרוד.

נכון לשנת 2021, בישראל חיים 1.65 מיליון איש החיים במצבי עוני. כמעט כל ילד שלישי חי במשפחה ענייה והמצב לא משתפר. תנועת שוברות קירות פועלת כבר מעל עשור נגד מדיניות ההסללה לעוני שגוזרת עוני במשך דור אחרי דור, במיוחד בפריפריה החברתית והגיאוגרפית.

כתנועה, אנחנו מאמינות בצדק וצדקה ביחד, כי סיוע ותמיכה ישירה בקהילה זה חיוני, אבל לא מספיק – ושינוי מדיניות בלי חיבור לשטח זו לא הדרך. מאז הקמת תנועת שוברות קירות, אנחנו משמשות מוקד חירום לסיוע מיידי לצד קידום קמפיינים והתארגנויות יחד ובהובלה של אנשים ונשים שנאבקות בעוני, ביחד ולא למען, כי הפתרונות אצל מי שנאבקים ונאבקות:

ארגון שוטף של תרומות לסלי מזון, תשלום שכ"ד ותשלום חשבונות חשמל בסך עשרות אלפי שקלים, שחולקו באמצעות מתנדבים.ות ברחבי הארץ ישירות לפונים ולפונות.

טיפול במקרים פרטניים וליווי שוטף של פונים.ות אשר נקלעו לקשיים כלכליים– כדי שאף אחד ואף אחת לא יישארו לבד.

מאבק בניתוקי חשמל: גישה לחשמל היא זכות יסוד ולכן נמשיך לפעול מול חברת החשמל עד שיפסיקו לנתק חשמל לאנשים שנאבקים בעוני.

מאבקים להעלאת הקצבאות והפסקת מדיניות של איסור על כפל קצבאות

קידום זכויות של אמהות חד הוריות שיאפשרו להן גישה לעבודה ולימודים לצד חיים בכבוד

קידום בטחון תזונתי ושינוי המדיניות כך שגם משפחות במצוקה יוכלו לקבל את הזכות לרכוש מוצרים עבור עצמן בצורה עצמאית, במקום מדיניות של חלוקת סלי מזון המכילים מוצרים מזון לא בריאים וכאלו שלא בהכרח מתאימים למשפחה.

הצטרפו אלינו

לקהילות, קמפיינים והפעילות השוטפת בתנועה של כולנו

כדאי להכיר את

הפעילים של הקהילה

עדן יעקב

פעילה חברתית, מסייעת ומלווה אנשים במצוקה וכל אוכלוסייה שחיה בעוני "שבעיני הממשלה והמוסדות הם "שקופים ואינם נראים". עוסקת בעיקר בנושא של ניתוקי חשמל, זכויות של אמהות

ורדית דמרי מדר

עורכת דין, המנהלת המקצועית של המרכז לחינוך משפטי קליני בפקולטה למשפטים אוניברסיטה העברית בירושלים ומנחת הקליניקה לייצוג אוכלוסיות בפריפריה. קודם לתפקידה זה ניהלה ורדית במשך

חלי בוזחיש ששון

חוקרת, אנתרופולוגית, מרצה ואקטיביסטית. דוקטורנטית לאנתרופולוגיה, מרצה באוניברסיטת באר שבע, במכללת ספיר ובמכללה האקדמית אשקלון. מרכזת את המסלול לעבודה סוציאלית קהילתית ומלמדת אקטיביזם ומדיניות כלכלית

אוהד אמר

עורך דין קהילתי לזכויות אדם ופעיל חברתי. בן 38. גדל באופקים וכיום מתגורר ביפו עם בן זוגו. מנהל את הקליניקה לייצוג אוכלוסיות בפריפריה בפקולטה למשפטים

עדכונים

כבכל שנה מאז פטירתו, ביום 15.7.2021 קיימנו אזכרת מחאה במלוא תשע שנים למותו של סילמן ז"ל, ששרף את עצמו למוות כאות מחאה ובזעקה על ההתעלמות ממצבו במהלך הפגנה ברחוב קפלן בת"א.

מבצע חלוקת סלי מזון לראש השנה

כבכל ראש השנה בשנים האחרונות, ארגנו עשרות קרטונים עם מוצרים לחג ושלחנו למשפחות של אמהות חד הוריות, נכים, קשישים.ות, דיירות דיור ציבורי ועוד, חלקם.ן פעילים חברתיים.ות הנאבקים בעוני.

צדק לצד צדקה

אנחנו מאמינות בצדק וצדקה ביחד, כי סיוע ותמיכה ישירה בקהילה זה חיוני, אבל לא מספיק – ושינוי מדיניות בלי חיבור לשטח זו לא הדרך.

ארוחת חג פסח 2020 לצעירי.ות הגג הורוד

חברות וחברי התנועה התגייסו כדי לתמוך ברגע האחרון ב"גג הורוד"- הלנת חירום לצעירות.ים להט"ב, על מנת להרבות באהבה ובסולידריות ולדאוג לארוחת חג מפנקת ומשמחת.

תפריט נגישות